بازگشت

مبل مدرن و مینیمال؛ مبلمان ساده و باشکوه آپارتمان شما

مبلمان مدرن و مینیمال علی‌رغم ظاهر ساده آن، فنون ساخت پیچیده و سرشار از جزئیات را می‌طلبد، در حقیقت ساخت این نوع مبلمان نیازمند دانش مهندسی و طراحی بالایی است که تولیدکنندگان اندکی توانایی آن را دارا هستند.

سبک مدرن و دکوراسیون مینیمال مدت‌زمانی است که به سبک مورد علاقه نسل جوان و پویای جامعه ایرانی بدل گشته است. مبلمان مدرن نیز به عنوان یکی از نمونه‌های این سلیقه مخاطبان زیادی پیدا کرده است. مبلمان مدرن و مینیمال طرح‌های نو و پوشش‌هایی دارند که با پارچه‌هایی ساده و به‌ دور از طرح‌های شلوغ ارائه می‌شوند. در این سبک مبلمان تزئینات به جای قرار گرفتن در ساخت مبلمان در وسایل تزئینی نظیر کوسن‌ها، پاف و اقلامی نظیر آن جلوه می‌کند. استفاده از این اقلام به همراه به‌کارگیری میزهای زیبای چوبی یا شیشه‌ای به همراه نورپردازی جذاب و با آباژورهای مدرن، فضای مدرن، شیک و زیبایی را ایجاد می‌کند.

ویژگی‌های مبل مدرن و مینیمال

این سبک مبلمان برخلاف مبلمان کلاسیک از طرح‌ها و تنوع بسیار بالایی برخوردار است و زیبایی و خاص بودن آن‌ها در چشم بیننده جای سبک‌های مرسوم سنتی را پر می کند. زمانی که این نوع مبل به خانه یا محل کار شما پا می‌گذارد ارزش‌های متنوعی را با خود به همراه می‌آورد.

از جمله این ارزش‌ها این است که هزینه‌های شما را کاهش می‌دهد، این به این معنا نیست که این نوع مبلمان

ارزان است، بلکه بدین معناست که این سبک مبلمان چیدمانی مدرن را می‌طلبد، لذا تزئینات جانبی انبوه و متعددی را نیاز ندارند و با اکسسوری ساده می‌توانید زیبایی و شکوه را ایجاد کنید.

از دیگر مزایای مبلمان مدرن و مینیمال سهولت هماهنگی و هارمونی آن است که به‌راحتی با دیگر لوازم خانه یا محل کار هم هماهنگ می‌شود. این نوع مبلمان بر خلاف مبلمان کلاسیک هنگام چیدمان به آسانی در دکوراسیون منزل یا محیط کار قرار می‌گیرد و فضای زیادی را اشغال نمی‌کند.

در واقع مبلمان مدرن فضا را شلوغ و آشفته نمی‌کند و معمولا از یک کاناپه، یک صندلی تک‌نفره یا دونفره و یک میز پذیرایی تشکیل می‌شود و اجزا اضافه و غیرضروری ندارد.

کاربرد مبل مدرن و مینیمال کجاست؟

یکی از مزیت‌های این سبک مبلمان این است که در هر محیطی اعم از خانه‌های کوچک و بزرگ ادارات ،هتل‌ها، رستوران و کافی‌شاپ‌ها  …. قابل استفاده هستند. اما به سبب این که فضای کمی را اشغال می‌کنند، می‌توانند گزینه‌ای مناسب برای فضاهایی باشند که صاحب آن قصد دارد از مساحت خود بیشترین بهره را ببرد. یکی از این فضاها، منازل با متراژ پایین هستند.

امروزه در شهرهای بزرگ متراژ خانه‌ها عموماً حداقلی هستند. خانه‌های کوچک وسعت کمی برای رفت و آمد دارند، لذا اگر بنا باشد مبلی برای اینگونه فضاها خریداری شود، مبلمان مدرن بهترین پیشنهاد و انتخاب برای اینگونه فضاها است. جایی که نیاز شما را به بهترین شکل برآورده می‌کند، از شلوغی و درهم‌تنیدگی ممانعت می‌کند و مهم‌تر از همه جذابیت و کیفیت را به ارمغان می آورد .

در این مقاله از خصوصیات مبل مدرن و مینیمال سخن گفتیم. مبلمانی که در عین سادگی جلوه‌های بصری زیبا و جزئیات فراوانی دارد. ساخت این نوع مبلمان نیاز به طراحانی هنرمند و حرفه‌ای دارد تا با کمترین تزئینات بیشترین زیبایی را خلق کنند .

تیم حرفه‌ای و مجرب مبلمان هلگر با تولید مبلمان مدرن و مینیمال، زیبایی، راحتی و کیفیت را سرلوحه خود قرار داده و با توان طراحی قوی و بکارگیری تکنولوژی‌های روز دنیا و استفاده از بهترین مواد، مبلمانی را به بازار ارائه کرده که تمامی استانداردهای روز دنیا در زمینه تولید مبلمان را داراست.